Nowe artykuły
-
Książka o służbie kapelana w Państwowej Straży Pożarnej
FRAGMENT KSIĄŻKI - WSTĘP Ukazała się książka ks. Jarosława Lisicy poświęcona wyjątkowemu i dotąd szerzej nieopracowanemu zagadnieniu – posłudze kapelana... -
Wielkanoc pomorskich strażaków
W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gdańsku Wrzeszczu została odprawiona uroczysta Msza Święta w... -
„Strażak w koloratce” - reportaż w Radio Gdańsk
„Strażak w koloratce” – reportaż o służbie w dwóch mundurach Czy da się pogodzić powołanie kapłańskie z wymagającą służbą w Państwowej Straży Pożarnej?... -
Życzenia świąteczne - Narodzenie Pańskie 2025
Gdy w liturgii Bożego Narodzenia ponownie rozbrzmiewa radosna wieść, że „Narodziła się Nadzieja”, przywołujemy słowa Dantego Alighieriego: „Bóg karmi...
Linki



- Szczegóły
- Admin
- Odsłony: 2790
Już od 5 lat odpust na Uroczystość NM Królowej Polski stał się w Sanktuarium w Wysokim Kole „Odpustem Strażackim” w którym uczestniczyli strażacy z OSP z całej Gminy Gniewoszów i parafii Wysokie Koło.

W tym roku poraz pierwszy poszerzyło się grono Gości. Przybyli strażacy z OSP i PSP całego Powiatu Kozienickiego wraz ze swoimi rodzinami. 17 pocztów sztandarowych i pododdział składający się z prawie 200 strażaków wypełnił główną nawę świątyni.
Uroczystej Mszy Św. odpustowej przewodniczył ks. Jerzy Dziółka – Kapelan Straży Pożarnej Powiatu Kozienice a homilie wygłosił Ks. Zbigniew Kowalczyk – Kapelan Strażaków Diecezji Radomskiej. W czasie Mszy Św. Strażacy dokonali Aktu Zawierzenia MB Wysokolskiej, prosząc o opiekę w czasie trudnej i odpowiedzialnej służby : „Bogu na chwałę . Ludziom na ratunek”. Jakże piękna i dostojna była procesja eucharystyczna z udziałem pocztów sztandarowych i figury Św. Floriana , którą nieśli strażacy. Występ orkiestry strażackiej z Kozienic ubogacił cała uroczystość.
Mamy nadzieje , ze Pielgrzymka Strażaków z Powiatu kozienickiego na stałe wpisze się w uroczystości odpustowe w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Pielgrzymka.
ks.Szymon Mucha -
kustosz Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św.
w Wysokim Kole
Gościmy
Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.











































