DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

strona@duszpasterstwostrazakow.pl

Nowe artykuły

Pomorski Kapelan Wojewódzki strażaków, ks. dr Jarosław Lisica przeprowadził badania naukowe, których celem jest próba identyfikacji siły wpływu służby zawodowej na jakość życia rodzinnego strażaków pełniących służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 5 przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Oliwie. W badaniu wykorzystano metodę kwestionariusza ankiety. Analiza wyników danych empirycznych przyczyniła się do charakterystyki wzajemnych zależności zachodzących między służbą zawodową a rodziną. Uzyskany materiał badawczy stanowi przyczynek i zaproszenie do dalszych eksploracji z zakresu współzależności życia zawodowego i rodzinnego strażaków pełniących na co dzień służbę w podziale bojowym. 

            Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badań oraz wykorzystania ich w posłudze kapelanów wśród strażaków. 

Artykuł pt. „Wpływ służby zawodowej na jakość życia rodzinnego strażaków Państwowej Straży Pożarnej na podstawie badań własnych" ukazał się w czasopiśmie naukowym Uniwersytetu Gdańskiego „Studia Humanistica Gedanensia” 2022, t. 7, s. 151-173. 

Załączniki:
Pobierz plik (Wpływ służby zawodowej na jakość życia rodzinnego strażaków Państwowej Straży Pożarnej na podstawie badań własnych.pdf)Wpływa służby zawodowej na życie[Wpływa służby zawodowej na życie]590 kB2023-03-13 18:39

Etos rycerzy św. Floriana

ik pdf

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

5245991
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
415
2992
68327
5245991

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...