DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

krzyz zmPan st. bryg. w st. spocz. mgr inż. Marek MIŚ służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w dniu 2 lipca 1975 r. w Zakładowej Zawodowej Straży Pożarnej w Zakładach Rowerowych „Predom-Romet” w Bydgoszczy na stanowisku strażak (kierowca-mechanik). Następnie w latach 1977-1981 był słuchaczem dziennych studiów Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie, po ukończeniu których uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień podporucznika pożarnictwa.

Po promocji oficerskiej w 1981 r. rozpoczął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Bydgoszczy na stanowisku inspektora. Od samego początku służby dał się poznać, jako oficer wzorowo wywiązujący się z obowiązków służbowych, wykazujący się inicjatywą i konsekwencją w postępowaniu. Wyróżniał się umiejętnością kierowania zespołami ludzkimi oraz przystępnego przekazywania słuchaczom wiedzy teoretycznej i praktycznej. Skromnością, taktem i zdyscyplinowaniem zyskał sobie uznanie przełożonych i szacunek podwładnych. Systematyczne podnoszenie kwalifikacji ogólnych i zawodowych poparte osiąganymi wynikami w służbie zaowocowało mianowaniem na stanowisko Komendanta Ośrodka Szkolenia Pożarniczego Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Bydgoszczy. Następnie z dniem 1 lipca 1992 r. został powołany na stanowisko Komendanta Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, które pełnił do dnia 07 lipca 2017  r. z uwagi na przejście na zaopatrzenie emerytalne.

W trakcie 42 lat służby wywarł istotny wpływ na szkolenie w zawodzie strażaka. Dzięki swoim umiejętnościom, w okresie tym pozyskiwał środki pozabudżetowe, umożliwiające poprawę warunków pracy, zakwaterowania słuchaczy i rozbudowę bazy dydaktycznej. Był pomysłodawcą budowy w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy pierwszego w kraju poligonu do ćwiczeń, który umożliwił prowadzenie zajęć praktycznych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, wywierając tym samym istotny wpływ, na jakość umiejętności absolwentów Szkoły. Efektem tego działania jest wysoka ocena Szkoły wśród przełożonych, jej absolwentów i kadry dowódczej PSP. Zaangażowanie Pana st. bryg. w st. spocz. mgr inż. Marka MIŚ w rozwój Szkoły zaowocowało m.in. utworzeniem ośrodka szkoleniowego Szkoły Podoficerskiej PSP w Tylnej Górze, zakupami wysokiej jakości sprzętu na potrzeby procesu szkoleniowego i działań operacyjnych, wzrostem liczby absolwentów i ciągłą poprawą jakości prowadzonych szkoleń. 


Pogrzeb śp. Marka Misia odbędzie się we wtorek 5 stycznia 2021 r. o godz. 12:00 w kościele w Boluminku powiat bydgoski.

 

Numer tel. do ks. Proboszcza 52 381 62 22

 

Gościmy

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

3799362
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
483
2275
45999
3799362

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...