DUSZPASTERSTWO STRAŻAKÓW RP

35-505 Rzeszów, ul. Kościelna 15A

15 czerwca 2017 r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, o godz. 9.00 na scenie przed kościołem farnym w Rzeszowie rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: bp Kazimierz Górny, siedmiu neoprezbiterów, którzy przyjęli święcenia kapłańskie 3 czerwca br., a także proboszczowie rzeszowskich parafii i duchowni pracownicy różnych instytucji diecezjalnych. Na Mszy św. były obecne władze państwowe i samorządowe, służby mundurowe, nauczyciele i uczniowie, liczne poczty sztandarowe, stowarzyszenia, bractwa i organizacje. Bezpośrednio po Eucharystia wyruszyła Procesja Eucharystyczna ulicami miasta Rzeszowa.

Trzeci ołtarz przygotowała Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna oraz Służba Więzienna i duszpasterstwo więzienne. Tłem ołtarza były dwa, zwrócone tyłem do siebie, wozy strażackie. Nad ołtarzem umieszczono dwie drabiny, a pod nimi czerwony krzyż.

 

Natomiast w parafii pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie, o godzinie 14:00 miała miejcce Msza Święta, której przewodniczył Kapelan Krajowy Strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki, a po jej zakończeniu wyruszyła procesja eucharystyczna ulicami osiedla. Tradycją w tej parafii jest uczestnictwo Orkiestry Dętej OSP z Gaci. To ona uświetnia swoją grą nie tylko Eucharystię, ale także i procesję.

A po zakończeniu procesji, przed wejściem do kościoła, orkiestra dała krótki koncert dla wszystkich zebranych parafian.

 

Niżej materiały video:

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Boże Ciało.

 

 

 

Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1286641
Dziś
Wczoraj
Miesiąc
Razem
325
3031
50227
1286641

Nowe zdjęcia

Wielkanocne spotkani...